Košická arcidiecéza, Hlavná 28, 041 83 Košice, +421 55 6828 111, abukosice@abuke.sk
03. septembra 2021

Informácie pre účastníkov 3. september

APOŠTOLSKÁ NÁVŠTEVA SVÄTÉHO OTCA FRANTIŠKA V KOŠICIACH

 

  • Registrácia už len niekoľko dní

Keďže sa blíži termín stretnutia na registráciu už zostáva len niekoľko dní. Prosíme preto nenechávajte si prihlasovanie na poslednú chvíľu, ale registrujte sa čo najskôr.

Je našim prianím a snahou nájsť cestu k možnosti uvoľnenia opatrení, aby sa stretnutia so Svätým Otcom Františkom na štadióne Lokomotíva mohli zúčastniť aj testovaní a tí, čo prekonali Covid-19, teda podujatie formou OTP. Prosíme modlitbu na tento úmysel, aby sme našli spôsob, ako to zrealizovať. S najväčšou pravdepodobnosťou sa budú môcť stretnutia na Lokomotíve zúčastniť aj mladí vo veku 12-18 rokov s potvrdeným negatívnym testom (24-hodinový antigenový test, 72-hodinový PCR test, alebo potvrdenie o prekonaní Covid-19 nie staršie ako 180 dní). Predbežne zisťujte záujem v tejto vekovej kategórii nezaočkovaných. No radi by sme toto vekové rozpätie rozšírili na všetky vekové skupiny. Všetky informácie budeme aktualizovať a zverejňovať, sledujte naše sociálne siete a webstránku www.navstevapapeza.sk. Link na prihlásenie: https://registracia.navstevapapeza.sk/sk/

 

  • QR kód je vstupenka na stretnutie

Zaregistrovaným účastníkom systém automaticky posiela mail s potvrdením registrácie. Následne sa údaje preverujú v systéme NCZI. Až po preverení bude účastníkovi stretnutia poslaná mailom vstupenka s QR kódom.

Ak ste sa riadne zaregistrovali a vstupenku zatiaľ nemáte, buďte trpezliví, ona príde.

Ak niekomu prišiel mail so zamietnutým stanoviskom NCZI kvôli chybe ich systému, nech kontaktuje call centrum, ktoré pomôže opraviť zápis. +421 222 200 075 (pon – pia 8:30h – 16:30h)

 

  • Informácie k parkovaniu

V najbližších dňoch budeme posielať informácie ohľadom parkovania a mapky, zodpovedným osobám nahláseným k doprave autobusmi.

 

  • Možnosť požehnať základné kamene

Na štadióne Lokomotíva bude možnosť dať požehnať základné kamene Svätému Otcovi. Prosíme kňazov, ktorí v najbližšom období plánujú stavať nový kostol, nové pastoračné centrum alebo novú farskú budovu (respektíve novú budovu cirkevnej školy), aby sa čím skôr ozvali tajomníkovi otca arcibiskupa dp. Jozefovi Kmecovi. Je potrebné s ním dohodnúť miesto a čas doručenia.

 

  • Duchovné spojenie v modlitbách

Momentálne prebieha duchovná príprava, ktorú dávame do pozornosti. Prosíme aj starších a chorých o modlitby a obety za Svätého Otca ako aj celý priebeh jeho Apoštolskej cesty na Slovensko. Od 5. septembra začína aj deviatnik k rómskym blahoslaveným mučeníkom Zefirínovi a Emílii, ktorý nájdete na stiahnutie na linku: https://www.navstevapapeza.sk/sk/modlitba-a-prosby

 

Stretni aj ty pápeža v Košiciach!

Pápež František na Slovensku
Košickí mučeníci - Obnoviť túžbu po vernosti
Anna Kolesárová