Košická arcidiecéza, Hlavná 28, 041 83 Košice, +421 55 6828 111, abukosice@abuke.sk
28. jula 2021

V Košiciach sa začalo prihlasovanie dobrovoľníkov

V Košiciach začalo prihlasovanie dobrovoľníkov

Košice 26. júla (ABÚ) - Na dnešnom stretnutí prípravného tímu ABÚ v Košiciach informovala koordinátorka dobrovoľníkov v košickej arcidiecéze Adriana Čurajová o možnosti prihlasovania pre tých, ktorí  chcú ako dobrovoľníci  pomáhať pri zabezpečovaní a prípravách  stretnutia s mladými alebo pri návšteve Sv. Otca na Luníku IX.

Prihlasovanie sa uskutočňuje na mailovej adrese  dobrovolnicike@navstevapapeza.sk .

Každý, kto sa chce stať členom tímu a pomôcť ,  dostane  následne všetky potrebné informácie, ktoré súvisia  s organizovaním  dobrovoľníkov.

Košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober označil návštevu Sv. Otca ako radosť a dar pre našu krajinu a organizovať stretnutie s mládežou  a stretnutie s rómskou komunitou ako  veľkú výzvu,  zážitok a príležitosť  poslúžiť . „Nestačí iba očakávať,  že Svätý Otec príde,  pozývam  mladých  k  dobrovoľníctvu, aby sa aktívne  zapojili  do rôznych služieb predprípravy samotnej akcie a potom aj do komunikácie s ľuďmi,  ktorí budú chcieť navštíviť Košice a budú chcieť byť na stretnutí.  Robme spolu všetko preto , aby sa tu Svätý  Otec dobre cítil“ , dodáva košický arcibiskup Bernard Bober.

 

Pozývame do služby dobrovoľníka pri vzácnej návšteve pápeža Františka v Košiciach.

Svätý Otec František navštívi Košice v utorok, 14.9.2021, no pomoc dobrovoľníkov budeme potrebovať aj pár dní pred samotnou návštevou.

Podmienky účasti na tomto stretnutí určuje Ministerstvo zdravotníctva a teda vzhľadom na pandemickú situáciu je aktuálne povolená účasť ľudí plne zaočkovaných (dve dávky dvojdávkových vakcín, alebo jedna dávka jednodávkovej vakcíny). Prosíme o rešpektovanie tohto nariadenia. Po Vašom prihlásení vyplnením formulára budeme údaje preverovať cez NCZI, ktoré potvrdí plnú vakcináciu prihlásenej osoby. Vyplnením a odoslaním formulára vyjadrujete skutočnosť, že patríte do tejto kategórie ľudí. Po preverení Vás budeme kontaktovať akceptačným mailom dobrovoľníka.

Minimálny vek dobrovoľníka je 18 rokov.

Veľmi dôležité informačné stretnutie dobrovoľníkov bude v pondelok, 13.9.2021, dopoludnia. Toto pondelkové stretnutie je pre dobrovoľníkov POVINNÉ.

Zaradenie do Vami vybranej služby v dotazníku je len orientačné. Dobrovoľníkov budeme zadeľovať podľa potrieb jednotlivých služieb a lokalít. Na stretnutí 13.9.2021 budú všetci dobrovoľníci akreditovaní pre určenú službu, dostanú presné inštrukcie a pokyny.

Dobrovoľníci, ktorí potrebujú ubytovanie, budú umiestnení v košických školách (spacák, karimatka).

Pokiaľ v priebehu času po prihlásení zistíte, že sa nebudete môcť návštevy zúčastniť a teda prísť slúžiť, dajte nám to, prosím, bezodkladne vedieť prostredníctvom emailu.

Nejasnosti a detailnejšie informácie Vám radi poskytneme na dobrovolnicike@navstevapapeza.sk alebo na mobilnom čísle 0948 246 033 (prosíme, volať iba v pracovných dňoch medzi 9.00 - 16.00 hod.)

Ak ste sa rozhodli pre službu dobrovoľníka, prosíme o vyplnenie dotazníka:
PRIHLASOVANIE DOBROVOĽNÍKOV

Mgr. Adriana Čurajová, koordinátorka dobrovoľníkov

 

Pápež František na Slovensku
Košickí mučeníci - Obnoviť túžbu po vernosti
Anna Kolesárová