Košická arcidiecéza, Hlavná 28, 041 83 Košice, +421 55 6828 111, abukosice@abuke.sk
19. juna 2020

Svätá omša za darcov krvi

V nedeľu 14. júna  sme si  pripomenuli Svetový deň darcov krvi na sv. omši v Dóme sv. Alžbety, kde  sa dopoludnia uskutočnila slávnosť za všetkých, ktorí sa rozhodli darovať vzácnu tekutinu. Eucharistickú slávnosť celebroval košický arcibiskup metropolita Bernard Bober, ktorý poďakoval za šľachetnosť a obetavosť darcom, lebo nezištne pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú.  

"Určite, vždy bude medzi nami veľa ľudí, ktorým bude chýbať základná obživa a každodenný chlieb. Každý deň počúvame prosby o pomoc pre chudobných a trpiacich ľudí, pre tých, čo sú spútaní hladom, katastrofami, chorobami a nespravodlivosťou.

Ich bieda kričí priamo k nebu. A my sa pokúšame svojím príspevkom a angažovanosťou zapáliť aspoň plamienok nádeje. Lebo, kde chýba chlieb, tam chýba zdroj sily a spokojnosti.

      

Ale koľko ľudí trpí ešte horším hladom a smädom?  A dokonca sú to ľudia v našom okolí a v našich rodinách, sme to často i my sami. Je to hlad po dôvere, úprimnosti a láske. Je to smäd po porozumení, pokoji, spravodlivosti a zmysle života," zdôraznil arcibiskup Bernard Bober v príhovore. 

Košickí mučeníci - Obnoviť túžbu po vernosti
Anna Kolesárová