Košická arcidiecéza, Hlavná 28, 041 83 Košice, +421 55 6828 111, abukosice@abuke.sk
19. januára 2021

Požehnanie vakcinačného centra

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach  18. januára dopoludnia otvorili nové centrum pre záujemcov o očkovanie . 

Popoludní priestory požehnal košický arcibiskup Mons. Bernard Bober, ktorý povzbudil zdravotníkov evanjeliovým príbehom,  ako  Ježiš uzdravoval všetkých postihnutých na tele aj na duši. 

 

„Vakcína nás nabáda k zodpovednosti za svoje zdravie a za zdravie a životy iných,  pretože  môže  priniesť slobodu od pandémie. Je celý rad očkovaní, ktoré chránia naše zdravie a sú pre našu budúcnosť účinným medicínskym prostriedkom. Záleží na nás, ako sa rozhodneme.“

Na  záver zaželal arcibiskup Bober  zdravotným pracovníkom, aby očkovacie centrum bolo posilnením a nádejou pre všetkých, ktorí ho využijú. 

V novom očkovacom centre sú tri samostatné ambulancie a ďalšie administratívne miestnosti na vedenie evidencie. Súčasťou priestorov sú dve čakárne, jedna pri vstupe a druhá je určená po zaočkovaní, kde je potrebné zotrvať  aspoň pätnásť  minút v pokoji, aby sa predišlo prípadným komplikáciám. Denne zaočkujú okolo 400 ľudí, ktorí sa nahlásia na očkovanie prostredníctvom portálu korona.gov.sk. Samotné priestory umožnia aj efektívnejšiu manipuláciu s vakcínou a zlepšenie logistiky pri očkovaní, keďže vakcíny sú uskladnené v mraziacom boxe, ktorý je v objekte len pár metrov od očkovacieho centra.

Košickí mučeníci - Obnoviť túžbu po vernosti
Anna Kolesárová