Košická arcidiecéza, Hlavná 28, 041 83 Košice, +421 55 6828 111, abukosice@abuke.sk
07. mája 2019

Kňazský seminár v nedeľu otvorí svoje brány

Tak ako po minulé roky, tak aj tento rok pre vás otvárame brány nášho kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach a pozývame vás na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.

Čakáme vás tradične na 4. veľkonočnú nedeľu – Nedeľu Dobrého Pastiera – tohto roku 12. mája.

Začneme sv. omšou v seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho, ktorej bude predsedať Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita.

Po sv. omši všetkých pozývame na obed – nebojte sa, ujde sa každému. V čase medzi sv. omšou a hlavným programom si môžete prejsť všetky zákutia nášho seminára a nahliadnuť do života bohoslovcov – veľmi radi vás po našom seminári posprevádzame a zodpovieme na vaše otázky.

Hlavný program začneme o 15:00 Korunkou Božieho Milosrdenstva v Aule sv. Košických mučeníkov. Po nej je pre vás pripravený kultúrny program, ktorý si tento rok pripravili bohoslovci 1. ročníka. Súčasťou programu bude aj tombola, kde môžte vyhrať hodnotné ceny.

Náš program ukončíme o 17:30 v Seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho slávnostnými kanonickými vešperami, ktoré sa s nami budú modliť otcovia kanonici z našej Košickej arcidiecézy.

Tešíme sa na vašu návštevu, v nedeľu, 12. mája 2019.

 

Košickí mučeníci - Obnoviť túžbu po vernosti
Anna Kolesárová