Košická arcidiecéza, Hlavná 28, 041 83 Košice, +421 55 6828 111, abukosice@abuke.sk
12. augusta 2021

Informácie pre účastníkov v Košiciach 12. august

KE - 12.august (ABÚ)   

 Informácie pre účastníkov na štadióne Lokomotíva:

 

  • Slávenie svätej omše na sviatok Povýšenia Svätého kríža.

Na základe mnohých ohlasov došlo k rozhodnutiu, že svätá omša bude slávená o 11:00 hod na záložnej ploche PRIAMO NA ŠTADIÓNE Lokomotívy.  Svätú omšu bude celebrovať  kardinál Dominik Duka OP,  pražský arcibiskup. Pre kňazov je možnosť koncelebrovať na  svätej omši . Záujem bude potrebné vyznačiť vo formulári prihlasovania farnosti. Kňazi nech si donesú vlastnú albu a červená štóla im bude zapožičaná.

 

  • Otvorenie štadióna ráno od 8.00.

Na všetkých Apoštolských cestách pápeža je nutné prechádzať viacerými bezpečnostnými kontrolami. Z tohto dôvodu budú aj brány štadióna Lokomotívy otvorené už od 8.00

Prosíme Vás, aby ste si čas príchodu naplánovali v dostatočnom predstihu, aby ste prešli bezpečnostnou kontrolou včas a bez stresu.

 

  • Napĺňanie štadióna.

Sektory na štadióne sa budú zapĺňať postupne (po naplnení sektora sa  uzavrie a bude sa napĺňať ďalší). Aj keď toto stretnutie je PRIORITNE URČENÉ PRE MLADÝCH od 15-30 rokov, ktorí budú smerovaní na trávnatú plochu štadióna, PRE STARŠÍCH JE TAKTIEŽ MOŽNOSŤ PRÍSŤ a budú smerovaní na sektory po obvode štadióna, kde sú miesta na sedenie.  Povzbudzujeme aj rodinky s deťmi, aby neváhali a využili túto príležitosť na stretnutie s pápežom a prijali jeho Apoštolské požehnanie . 

 

  • Program na štadióne.

 8:00 hod.  Otvorenie brán štadióna

11:00 hod. Slávenie svätej omše na záložnej ploche v areáli štadióna

12:00 hod. Program na hlavnom pódiu

16:45 hod. Príchod Svätého otca a prechádzanie  pomedzi sektory v papamobile

17:00  hod. Hlavný program so Svätým Otcom

18:00 hod.  Pokračovanie sprievodného programu až do 20:00 hod.

 

 

Informácie pre účastníkov na  Luníku IX.:

 

  • Slávenie svätej omše na sviatok Povýšenia Svätého kríža.

Všetkým Vám, ktorí sa chystáte na Luník IX  , dávame do pozornosti možnosť účasti na svätej omši o 11.00 . Celebrovať ju bude apoštolský prefekt v Azerbajdžane Mons. Vladimír Fekete SDB, biskup pochádzajúci zo Slovenska. Kazateľom bude don Jozef Luscoň SDB. Pre kňazov je možnosť koncelebrovať na tejto svätej omši a svoj záujem bude potrebné vyznačiť vo formulári prihlasovania farnosti. Je potrebné si doniesť i vlastnú albu i červenú štólu.

 

  • Napĺňanie sektorov na Luníku IX.

Na všetkých Apoštolských cestách pápeža je nutné prechádzať viacerými bezpečnostnými kontrolami. Z tohto dôvodu budú aj sektory na Luníku IX. otvorené už od 9.00 hod.

 

  • Program na Luníku IX.

 9:00 hod. Otvorenie sektorov

11:00 hod. Slávenie svätej omše na bočnom pódiu

13:00 hod. Program na bočnom pódiu

16:00 hod. Hlavný program  s pápežom Františkom

16:30 hod. Záverečný hudobný blok

 

  • Duchovná príprava deviatnikom.

V rámci bezprostrednej duchovnej prípravy sa spojíme v modlitbe deviatnika k rómskym blahoslaveným mučeníkom Zefirínovi a Emílii.

 

 

Pápež František na Slovensku
Košickí mučeníci - Obnoviť túžbu po vernosti
Anna Kolesárová