Košice 8. novembra (TK KBS/Rádio LUMEN) V Košiciach sa opäť zjednotili v modlitbe za záchranu nenarodených. V meste sa konala už ôsma modlitbová vigília. Tradične pozostávala z dvoch častí. Prvá bola pri jednom z potratových centier neďaleko vstupu do areálu Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura na košickej terase. Nepretržitú modlitbovú reťaz tu počas dňa vytvorilo okolo 100 dobrovoľníkov.

Zástupcovia rehoľných spoločenstiev, študenti aj ďalší dobrovoľníci sa v Košiciach neďaleko rušného vchodu do nemocnice spoločne modlili za nenarodených a ich matky. Počas ôsmich hodín modlitbovej reťaze oslovili niekoľkotisíc ľudí.

„Dokázali sme zachovať túto reťaz pri novej nemocnici pri tom východe, z areálu prejdú tisícky ľudí a preto sme sa práve tam postavili, niekoľko tisíc letákov sme rozdali, okoloidúcim. Vyskytli sa i zaujímavé rozhovory, pozitívne i negatívne,” hovorí organizátor modlitbovej vigílie Dušan Škurla.“Druhá časť modlitbovej vigílie začala svätou omšou za život v Kostole kráľovnej pokoja na košickom Juhu. Hlavným celebrantom bol pomocný biskup Marek Forgáč, ktorý v homílii rozvinul tému úcty k ľudskému životu. Tá nemá byť len pasívnym akceptovaním života, ale ako najvyššiu hodnotu treba život radostne očakávať a prijímať. „Ja to beriem ako samozrejmosť, si myslím, že tu ani niet o čom rozmýšľať. Tieto aktivity podporujeme, tešíme sa tomu, že sú dobrovoľníci, že sú zasvätení že sú kňazi, ktorí sa angažujú v tomto type aktivít a kedykoľvek máme možnosť prísť, my veľmi radi prídeme, ja osobne takisto,” povedal biskup Forgáč.

Po svätej omši sa zhromaždenie presunulo do areálu Univerzitnej nemocnice na Rastislavovej ulici, po modlitbe ruženca predniesli modlitbu zasvätenia, ktorej zasvätili snaženie o víťazstvo kultúry života v tejto nemocnici pod orodovanie a pomoc Panny Márie (Zdroj: Rádio LUMEN / Martin Ďurčo).