Košická arcidiecéza, Hlavná 28, 041 83 Košice, +421 55 6828 111, abukosice@abuke.sk
05. juna 2020

Novokňazi 2020

Tvoje milosrdenstvo, Pane, nech je nad nami, ako dúfame v teba. (Ž 33, 22)

Z Božej milosti Mons. Bernard Bober, arcibiskup-metropolita ustanoví na službu diakonov a vysvätí do služby kňazov týchto svätencov: V piatok 19.06.2020 o 10.00 hod. v katedrále sv. Alžbety budú na službu diakona ustanovení: František Bujňák (25 rokov - farnosť Košice-Pereš), Tadeáš Jacko (26 rokov - farnosť Lipany)

V sobotu 20.06.2020 o 10.00 hod. v katedrále sv. Alžbety budú vysvätení za kňazov pre službu v košickej arcidiecéze: Dominik Adamčík (28 rokov - farnosť Prešov-Solivar), Boris Byčánek (26 rokov - farnosť Bardejov sv. Egídia), Jakub Farkaš (29 rokov - farnosť Prešov - Nižná Šebastová), Matej Futej (28 rokov - farnosť Udavské), Ing. Marek Pich (37 rokov - farnosť Svidník), Mgr. Karol Saksa (33 rokov - farnosť Prešov - Solivar), František Sokyra (26 rokov - farnosť Dlhé nad Cirochou).

 

Novokňazi 2020

Dominik Adamčík

Narodený: 13. mája 1992 v Prešove

Primície: 21. júna 2020 o 10.00 hod., v Kostole Najsvätejšej Trojice v Prešove – Solivare

Boris Byčánek

Narodený: 15. apríla 1994 v Bardejove

Primície: 21. júna 2020 o 10.30 hod., v Bazilike sv. Egídia v Bardejove

Jakub Farkaš

Narodený: 25. júla 1991 v Prešove

Primície: 21. júna 2020 o 10.30 hod., v Kostole Najsvätejšieho mena Ježiš a Mária v Nižnej Šebastovej

Matej Futej

Narodený: 18. februára 1992 v Humennom

Primície: 21. júna 2020 o 10.00 hod. v Kostole Najsvätejšej Trojice v Udavskom

Marek Pich

Narodený: 14. septembra 1982 vo Svidníku

Primície: 27. júna 2020 o 10.00 hod., v Kostole Najsvätejšieho Srdca Ježišovho vo Svidníku

Karol Saksa

Narodený: 24. apríla 1987 v Prešove

Primície: 27. júna 2020 o 10.00 hod., v Kostole Najsvätejšej Trojice v Prešove – Solivare

František Sokyra

Narodený: 18. novembra 1993 v Humennom

Primície: 21. júna 2020 o 10.00 hod.  v Kostole sv. Joachima a Anny v Dlhom nad Cirochou

 

Minulé ročníky novokňazov:

Novokňazi 2019

Rastislav Gönci - 30 rokov - Primície: 16.6.2019 o 10:30 hod. - Kostol sv. Anny - Trstené pri Hornáde
Marek Marcin - 32 rokov - Primície: 23.6.2019 o 10:30 hod. - Kostol Najsvätejšieho mena Ježiš a Mária - Prešov-Nižná Šebastová
Martin Miškuf - 31 rokov - Primície: 22.6.2019 o 10:30 hod. - Kostol Navštívenia Panny Márie - Fintice
František Petruška - 26 rokov - Primície: 16.6.2019 o 10.30 hod. - Kostole troch Košických mučeníkov - Fričovce

 

 


 

Novokňazi 2018

Kristian Karch z farnosti Žalobín 27 rokov, Primície: 17 6.2018 o 10.30 - Žalobín (sv. František Assiský)
Michal Lacko - z farnosti Košice - Košická Nová Ves 26 rokov, Primície: 17.6.2018 o 10.30 - Košice-KNV (sv. Ladislava)
Lukáš Mohler z farnosti Prešov - mesto 26 rokov, Primície: 23.6.2018 o 10.30 - Prešov - mesto (Konkatedrála sv. Mikuláša)
Peter Pasternák z farnosti Vyšná Sitnica 26 rokov, Primície: 17.6.2018 o 10.00 - Vyšná Sitnica (Ružencová Panna Mária)
Michal Pavlík z farnosti Staré 26 rokov Primície: 17.6.2018 o 10.30 - Staré (Nanebovzatie Panny Márie)
Peter Schmotzer z farnosti Moldava nad Bodvou 25 rokov, Primície: 17.6.2018 o 11.00 - Moldava nad Bodvou (Zoslanie Ducha Svätého)

 

 


 

Novokňazi 2017

Pavol Bujňák z farnosti Pereš, filiálka Lorinčík 29 rokov, Primície: 11 6.2017 o 10.30 - Lorinčík (sv. Vavrinec)
Jozef Fuňak - z farnosti Sedliská 27 rokov, Primície: 11.6.2017 o 10.30 - Sedliská (Narodenie sv. Jána Krstiteľa)
Lukáš Imrich z farnosti Prešov - Sídl. III. 27 rokov, Primície: 17.6.2017 o 10.00 - Prešov - Sídl. III. (Panny Márie Kráľovnej pokoja)
Dominik Plavnický z farnosti Plavnica 26 rokov, Primície: 11.6.2017 o 10.00 - Plavnica (Sedembolestná Panna Mária)

 

 


 

Novokňazi 2016

Branislav Babjak z farnosti Michalovce (Narodenie Panny Márie) 35 rokov, Primície: 12.6.2016 o 10.30 - Michalovce (Narodenie Panny Márie).
Michal Bodnár z farnosti Prešov – Solivar (Najsvätejšej Trojice) 25 rokov, Primície: 25.6.2016 o 10.30 - Prešov – Solivar (Najsvätejšej Trojice)
Mathias Gočik z farnosti Košice - Terasa (sv. Gorazd a spol.) 25 rokov, Primície: 12.6.2016 o 10.30 - Košice Terasa – sv. Gorazd a spol.
Dušan Harvilik z farnosti Humenné – mesto (Všetkých svätých) 37 rokov, Primície: 12.6.2016 o 10.30 - Humenné – mesto (Všetkých svätých)
Marián Jaklovský z farnosti Sabinov (Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa) 28 rokov, Primície: 12.6.2016 o 10.30 - Sabinov (Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa)
Štefan Nebesňák z farnosti Košice – Podhradová (sv. Ondreja) 64 rokov, Primície: 26.6.2016 o 10.00 - Košice – Podhradová (sv. Ondreja)

 

 

Košickí mučeníci - Obnoviť túžbu po vernosti
Anna Kolesárová