Košická arcidiecéza, Hlavná 28, 041 83 Košice, +421 55 6828 111, abukosice@abuke.sk
22. novembra 2021

Arcidiecézne stretnutie mladých v Prešove

Od 15. novembra do 21.novembra 2021 prebieha na Slovensku Týždeň Cirkvi pre mládež. V Košickej arcidiecéze sa v rámci tohto podujatia uskutočnilo aj Arcidiecézne stretnutie mládeže.

Z dôvodu pandemických opatrení sa však menilo pôvodné miesto stretnutia. Zo Sniny sa najprv presunulo do Košíc, aby sa nakoniec konalo v Prešove, ktorý je aktuálne v bordovej farbe Covid automatu. Podmienky pre stretnutie mladých tak boli v metropole Šariša relatívne najlepšie.

 Modlitebnú reťaz mladých za mladých, evanjelizačný koncert, turistiku a ďalšie podujatia pripravili v predchádzajúcom týždni ľudia, ktorí sa aktivizujú na poli pastorácii mladých.  Tieto aktivity a ich snahy vyvrcholili v sobotu 20. novembra Arcidiecéznym stretnutím mládeže.

S mladými pracuje aj kňaz Ján Kulan, ktorý bol jedným z organizátorov podujatia, a jeho prínos vidí v starostlivom sprevádzaní mladých. 

V tomto týždni chceme dať dôraz na to, že Cirkev sa stará o mladých, ktorí hľadajú svoje miesto v živote. Chceme im ukázať, že Cirkev sa o nich zaujíma a má pre nich čas a priestor aj skrz tieto duchovné, kultúrne a hudobné akcie.

V Prešovskej Konkatedrále sv. Mikuláša  sa mladí na svätej omši  stretli  s pomocným biskupom Mons. Marekom Forgáčom i košickým arcibiskupom Mons. Bernardom Boberom. Ten vo svojom príhovore pripomenul slová pápeža Františka určené mladým, ktoré zazneli počas jeho návštevy v Košiciach.

A pridal aj vlastné slová povzbudenia. “Naberajte pravú múdrosť, hodnoty a skúsenosti, aby sa celý váš život stal darom pre tento svet, ktorý vás potrebuje. Pamätajte pritom všetkom na svoje korene, odkiaľ ste vyšli a buďte vďační tým, ktorí vás sprevádzali. Či už sú to rodičia, alebo starí rodičia. Toto je skutočná múdrosť života. Vychádza z koreňov a prináša nové inšpirácie. A k múdrosti pripojte aj vieru. Nebojte sa žiť svoj duchovný život naplno! “

Svätá omša bola vysielaná aj online, pre mladých, ktorí sa z rôznych dôvod nemohli zúčastniť. Arcidiecézne stretnutie mladých zakončila moderovaná eucharistická adorácia mladých s chválami.

Záznam podujatia je možné nájsť prostredníctvom nasledujúceho odkazu https://youtu.be/GKUQn5je-eI.


Fotogaléria


Pápež František na Slovensku
Košickí mučeníci - Obnoviť túžbu po vernosti
Anna Kolesárová