Košická arcidiecéza, Hlavná 28, 041 83 Košice, +421 55 6828 111, abukosice@abuke.sk
24. januára 2020

Arcidiecézna zbierka pre postihnutých tragédiou v Prešove

Pre obete postihnuté výbuchom plynu   sa v Košickej arcidiecéze uskutočnila finančná  zbierka na sviatok Svätej rodiny 29. decembra 2019.

Košický arcibiskup metropolita Bernard Bober  túto zbierku vyhlásil 7. decembra  ako prejav konkrétnej pomoci ľuďom , zasiahnutých  nešťastím  z bytového domu na Mukačevskej ulici. Zo všetkých kostolov košickej arcidiecézy, kde sa zbierka uskutočnila, sa vyzbieralo 427 488 eur.

  

 V piatok 24. januára 2020 dopoludnia v priestoroch Arcibiskupského úradu v Košiciach bol  výťažok zbierky symbolicky odovzdaný primátorke Prešova Andrei Turčanovej. Aj ona bola prekvapená výškou vyzbieranej pomoci. 

 

„Viete, suma viac ako 400 000 je neuveriteľná. Táto suma mnohonásobne prekročila očakávania. Všetky tieto peniaze budú použité na pomoc ľuďom na Mukačevskej 7, ktorí si potrebujú vyriešiť svoje bývanie, v čo najkratšej dobe.“

Arcibiskup Bernard Bober  ocenil najmä štedrosť veriacich. „Zbierku sme vyhlásili symbolicky na sviatok Svätej rodiny. Štedrosť veriacich arcidiecézy bola skutočne veľká, a ja by som aj touto formou chcel úprimne poďakovať všetkým za ich dary a angažovanosť. Môžem povedať, že ešte pri žiadnej zbierke v košickej arcidiecéze  sme nedokázali vyzbierať takúto sumu. Som skutočne vďačný veriacim, že reagovali na náš apel a prejavili solidaritu“,   uviedol košický arcibiskup Bernard Bober.

Košickí mučeníci - Obnoviť túžbu po vernosti
Anna Kolesárová