Bratislava 6. septembra (TK KBS) – Prvé Národné stretnutie mládeže R13 chce mať vlastnú dynamickú a modernú značku, ktorá by mala základ v Svetových dňoch mládeže (SDM). Rada pre mládež a univerzity KBS, ktorej tím chystá koncom júla 2013 toto podujatie, preto vyhlásila súťaž na vytvorenie loga R13. Výherca verejnej a neanonymnej súťaže získa symbolických 113 eur a voľný vstup na R13.

„Obsah loga musí tvoriť text R13 a logo musí mať farby oficiálneho loga SDM 2013 zelenú, žltú a modrú,“ oznámili dnes organizátori súťaže prostredníctvom sociálnych sietí a stránke www.rio13.sk. Súťaž je otvorená pre akéhokoľvek záujemcu. Návrhy log je potrebné poslať so všetkými atribútmi na adresu press@rio13.sk do 31. októbra 2012. Potom ich posúdi porota zložená z prípravného tímu SDM 2013. Autori log musia k návrhu priložiť aj písomné vysvetlenie loga, ako aj osobné údaje. Víťazný návrh loga oznámi porota prostredníctvom stránky www.rio13.sk do 15. novembra 2012.

R13 predstavuje celoslovenské podujatie, ktoré je alternatívou pre slovenskú mládež, ktorá v júli 2013 nepocestuje na celosvetové SDM v brazílskom Rio de Janeiro. Je predovšetkým púťou pre stovky mladých ľudí, a preto práve „putovanie“ môže byť jednou z nosných tém loga. Inšpiráciou tiež podľa organizátorov môže byť ruža, keďže predstavuje symbol pre mesto stretnutia – Ružomberok. Ďalším tipom je možnosť spojiť logo s prebiehajúcim Rokom sv. Cyrila a Metoda. On-line registrácia na R13 sa začne začiatkom budúceho roka. Samotné podujatie chystajú organizátori od 26. do 28. júla 2013.

Viac informácií o súťaži je možné nájsť na internetovej stránke www.rio13.sk.

TK KBS informoval Komunikačný tím SDM 2013