Napriek dovolenkovej sezóne sa organizačný tím slávnosti blahorečenia  vo štvrtok 26. júla  stretol v priestoroch  Arcibiskupského úradu v Košicicach  na svojom ďalšom pracovnom zasadnutí.

Organizátorom sa doteraz registrovalo desaťtisíc pútnikov a ďalší môžu ešte túto ponuku využiť. Boli vyčlenené sektory pre nepočujúcich a slabozrakých. Kapacita štadióna umožňuje aj miesta na sedenie a preto je možnosť pre farnosti a spoločenstvá sa registrovať. Registráciou získajú lístky na sedenie a pre autobusy parkovanie na záchytných parkoviskách. Možnosť registrácie je do utorka 31. júla. Upresnil sa aj deailne program slávnosti i uctievanie relikvií .
Dokončujú sa aj relikviáre, v ktorých budú uložené pozostatky Anny Kolesárovej. Hlavný relikviár bude vo Vysokej nad Uhom. Bude mať tvar srdca, bude zo striebra  a v strede srdca bude imitácia perly, cez ktorú sa bude dať pozrieť do vnútra, kde budú uložené  aj relikvie . Slávnostný relikviár bude v Dóme svätej Alžbety. Bude iný. Sú tam ľalie a klas plný zrniečok, takže je tam zachytená krása nevinnosti a  je tam vyjadrený  symbol jej života,  ktorý  priniesol obrovskú úrodu v mnohých čistých vzťahoch. Pre pútnikov  bude zdarma premávať kyvadlová doprava zo záchytných parkovísk na miesto slávnosti blahorečenia.