Bratislava 31. augusta (TK KBS) – Budúcoročné Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa uskutočnia od 23. do 28. júla 2013 v Rio de Janeiro, už majú svoju oficiálnu modlitbu. Informoval o tom komunikačný tím SDM 2013, ktorý jej slovenskú verziu dnes zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti Facebook. Text modlitby je možné nájsť na ::TOMTO MIESTE::

„SDM sú až o rok, ale pripravovať sa je potrebné už teraz. Nielen šetrením financií na cestu, ale predovšetkým modlitbou,“ hovorí duchovný garant prípravy SDM 2013 o. Pavol Hudák, rektor Domu Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. „Už teraz je ten čas, keď môžeme zažiť atmosféru SDM cez duchovné spojenie a zjednotenie s mladými na celom svete. Pozývame všetkých, aby nečakali, kým prídu SDM, ale zapojili sa už teraz do tejto duchovnej prípravy. Zjednoťme sa a prosme o to, aby sme boli naplnení duchovnou silou a radosťou v každodennom vydávaní svedectva o Kristovi. Aj modlitbou pomôžme s prípravou SDM a vytvorme živé jadro v Cirkvi ktoré všetkých duchovne spojí,“ pozýva o. Pavol Hudák.

Zverejnenie oficiálnej modlitby za SDM v slovenskom jazyku je súčasťou prípravy, ktorej sa na Slovensku venuje tím dobrovoľníkov. Ich ďalšou iniciatívou je príprava novej internetovej stránky, ktorá bude obsahovať všetky potrebné informácie zo zákulisia príprav SDM v Brazílii, ako aj Národného stretnutia mládeže, ktoré sa v rovnakom termíne uskutoční budúci rok na Slovensku.

( TK KBS, ej; ml ) 20120731017