Prešov 28. augusta (TK KBS) – Z Prešova do Levoče putovali v uplynulých dňoch dve desiatky mladých pod vedením kňazov z Arcidiecézneho centra pre mládeže (ACM) Košickej arcidiecézy. Akcia „Frekvencia“ sa pre nich stala bodkou za prázdninami, a zároveň príležitosťou pre mladých zažiť spoločenstvo a „naladiť sa tu správnu frekvenciu“.

ACM v Prešove pripravilo túto akciu na spríjemnenie posledných dní prázdnin, ako aj ako poďakovanie za prázdniny. Niektorí pútnici už cestu poznali naspamäť, iní ju zažili po prvý raz. V objatí prírody mali čas na zamyslenie, spoznávanie nových ľudí a modlitbu. Na cestu vyrazili po svätej omši v konkatedrále sv. Mikuláša. Riaditeľ ACM Marek Roják pútnikov požehnal a začal putovať spolu s mladými.

Po prvom dni, keď pútnici putovali po prevažne asfaltovom povrchu, druhý deň si už vychutnávali krásu prírody. Prvú noc spali v Úzolskom Šalgove, kde pripravili chutné občerstvenie mladí spolu s otcom Jozefom Mrúzom. Deň ukončili večernou svätou omšou a spoločnou modlitbou. Ďalší zavítali na faru v Nižnom Slávkove, kde mladých privítal miestny farár Ľubomír Vaňo.

Na Mariánsku horu doputovali pútnici v sobotu 25. augusta. V Levoči svoju púť ukončili svätou omšou v mariánskej Bazilike, ktorú celebroval otec Marek Roják. Mladých povzbudil do ďalších dní. Po svätej omši sa rozlúčili. Organizátori už teraz veria, že o rok sa počet putujúcich zvýši a uvidia sa opäť.

TK KBS informoval Jozef Mrúz