Hlavným celebrantom slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej bude nový prefekt Kongregácie pre kauzy svätých kardinál Giovanni Angelo Becciu. Na dnešnom  stretnutí organizačného tímu blahorečenia Anny Kolesárovej  o tom úvode informoval košický arcibiskup Mons. Bernard Bober.

Pre záujemcov bude k dispozícii 900 miest na prenocovanie v školách. Farnosti Košice – Juh a Furča ponúkajú ubytovanie v rodinách. Do dnešného dňa sa zatiaľ zaregistrovalo 2805 ľudí zo 71 spoločenstiev a farností, 61 kňazov a 90 rehoľníkov. Do Košíc príde aj 32 zatiaľ prihlásených autobusov. Koniec registrácie bude 31.7.2018.  Organizačný tím pozýva záujemcov pridať sa k 217 prihláseným dobrovoľníkom.

Železničná spoločnosť Slovensko vypraví mimoriadny vlak „Blahorečenie“, ktorý vyrazí z Bratislavy o 00:15 a do Košíc dorazí o 6:01. Naspäť z Košíc vyrazí o 17:41 a do hlavného mesta príde 23:34.

Organizátori cez dekanáty a farské úrady rozdistribuovali 100 000 infoskladačiek s krátkym životopisom budúcej blahorečenej, modlitbou za jej svätorečenie, programom slávnosti a organizačnými pokynmi.

Pre autobusy a autá sú pripravené dve veľké záchytné parkoviská. Pre pútnikov zo smeru Rožňava je to parkovisko pri OC Optima a pre pútnikov zo smeru Prešov pri Hypertescu s celkovou kapacitou 2000 miest. Z obidvoch parkovísk ako aj zo železničnej stanice bude od 6:00 premávať kyvadlová doprava na miesto blahorečenia.

Pre imobilných pútnikov na invalidnom vozíku s preukazom ŤZP s ich sprievodnou osobou bude v areáli štadiónu vyhradená osobitná zóna so vstupom z Kavečianskej cesty.