Už o dva týždne sa začne v Košiciach s výstavbou hlavného oltára uprostred štadióna Lokomotíva, ktorý bude slúžiť počas liturgickej slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej.

Novinári, ktorí chcú monitorovať priebeh slávnosti  1.septembra, sa potrebujú akreditovať.  Každý žiadateľ o akreditáciu musí vyplniť akreditačný formulár, ktorý nájde na oficiálnej stránke Košickej arcidiecézy:  http://www.ke-arcidieceza.sk/press/

Prvého septembra sa brány štadióna otvoria už o 6.00 hodine ráno, aby sa na slávnosť mohli dostať aj tí, ktorí nie sú zaregistrovaní , ale chcú sa zúčastniť. Je potrebné prísť včas. Na samotnej ploche ihriska  budú vytvorené jednotlivé sektory pre účastníkov. Zapĺňanie jednotlivých sektorov budú usmerňovať dobrovoľníci. Pre všetkých , ktorí sa chystajú prísť na slávnosť blahorečenia autom, sú pripravené záchytné parkoviská pri OC TESCO a OBI  (zo smeru od Prešova) a  pri OC OPTIMA (pre prichádzajúcich po Moldavskej ceste). Zo záchytných parkovísk bude zdarma  premávať kyvadlová doprava priamo pred štadión.  Doprava v centre mesta a okolo štadióna bude obmedzená a riadená políciou. Odporúčame  sa týmto miestam vyhnúť a parkovať na záchytných parkoviskách. Kedže k dnešnému dňu je registrovaných vyše 17 tisíc ľudí , viac než 200 autobusov a spolu tisíc rehoľníkov a kňazov , je potrebné prísť pred  štadión aspoň  hodinu pred slávnosťou, čiže o 9.00 hodine , aby sa každý dostal včas na určené miesto . Pre imobilných pútnikov na invalidnom vozíku s preukazom ZŤP  s ich sprievodnou osobou bude v areáli štadióna vyhradená osobitná zóna so vstupom z Kavečianskej cesty.  Osobitná zóna je aj pre nepočujúcich a slabozrakých.